Ciekawe cytaty :)

Ciekawe cytaty :)

Elektryzujące historie z życia Studentów

 

"Jednym z wielu takich przedsiębiorstw jest rynek gastronomiczny"

 

" ... zwracam się z prośbą, gdyż ponad tydzień temu, awarii uległ mój komputer i nie mogłem dostarczyć pracy semestralnej. Miałem ją napisaną w połowie, chciałem ją dokończyć po moim powrocie do Łodzi, lecz zwarcie prądu spowodowało zepsucie mojego komputera. Jest mi bardzo wstyd, że nie udało mi się dostarczyć owej pracy. Wiem również, że mogłem ją zapisać w chmurze, bądź na innym dysku, jednak taka sytuacja spotkała mnie pierwszy raz i dała mi nauczkę."

 

Słownik
Przedmiot: "Współczesna logistyka". Studenci mieli opisać procesy logistyczne w produkcji, dystrybucji oraz transporcie.
"(...)
•   dokładać do pieca – przyspieszać
•   dzwon – zderzenie pojadów
•   fix – dostawa na konkretną godzinę, najczęściej towar po rozładowaniu i sprawdzeniu przekazywany jest bezpośrednio na linię produkcyjną, tzw. dostawy just-in-time
•   kręcić pauzę – robić wymaganą przerwę w trasie
•   dziadtrans – obraźliwe wyrażenie sugerujące, że przewoźnik zaniża stawki, powodując deregulację stawek na rynku
•   kaganiec – ogranicznik prędkości montowany w samochodach ciężarowych
•   rogal – zawracanie
•   teściowa – naczepa"

 

=SUMA(B9-E12) 
=ILOCZYN(E6/D6)

"Większość polskich przedsiębiorców z lat 80, którzy później wyrośli na miliarderów, zaczynała od skromnego biznesu. Tak również zaczynała Jan kulczyk. Zaczynał od drobnej wytwórczości."

,,Komunikacja w rodzinnym domu bywa różna, chyba najbardziej dokuczliwa ze wszystkich..."


,,Kiedy przychodzi do nas ciocia, to mówimy przy mamie że zrobiła wczoraj przepyszny obiad i pytamy się mamy czy coś zostało – oczywiście że nic nie zostało i mówimy cioci, że niech żałuje, że wczoraj nie przyszła nas odwiedzić"

 

,,Kto był chodź raz na imprezie wie że aby przyciągnąć do siebie ludzi musi dobrze wyglądać. Dużą rolę gra tutaj ubiór, wskazane są jak najbardziej dopasowane koszule, ewentualnie polówki, i do tego wszystkiego jeansy. Buty przede wszystkim czyste, dla młodych ludzi będą to markowe adidasy, a dla starszych dobre skurzane buty. Dużą rolę gra również zapach, dlatego wskazane jest użycie małej ilości perfumu, dobre perfumy przyciągają. Nie nalewamy na siebie pół-flakonika, że daje od nas jak z perfumerii to potrafi wręcz odepchnąć. Na imprezach nawiązywane są zazwyczaj znajomości imprezowe."

 

"Zatrzymanie przez policje nieraz bywa drażniące, częstokroć zdarza się iż takie spotkanie kończy się mandatem, a w najlepszym wypadku pouczeniem. Dlatego za każdym razem przy rozmowie z policją używamy zwrotów grzecznościowych, przy przywitaniu będzie to „Dzień dobry Panie władzo!”. Przyznajemy policjantowi że ma rację i że to my zawiniliśmy, ubiegamy go mówiąc „mogło by coś się złego wydarzyć”. Nie szczędzimy przy tym znaków awerbalnych zaskoczenia że popełniliśmy jakieś wykroczenie. Na pożegnanie z policjantem życzymy mu z uśmiechem na twarzy miłej pracy, po czym odchodzimy. Decyzja i tak często często przesądzona jest przed rozmową z samym zatrzymanym, a rozmowa to tylko formalność, także nie warto się wściekać."Program dostaw głównego produktu jest odbywany z zaplanowaniem kilku dniowym.

Personel jest zróżnicowany pod względem wykonywanej pracy – pod względem fizycznym jak i umysłowym. 

Plan produkcyjny sporządzany jest na podstawie wpłyniętych zamówień oraz mocy przerobowych parku maszynowego.

 

Zachowania nieetyczne w firmie: Częste niewykorzystywanie potencjału pracowników przez położnych